معرفی طرح نجات آب

img

پیام نجات آب

  تأمین هر متر مکعب آب آشامیدنی در مشهد بیش از 35000 ریال هزینه در بردارد و ما کمتر از 7000 ریال بابت آن پرداخت می کنیم! قدر آب را بدانیم در مصرف آن صرفه جویی کنیم.

   میانگین بارندگی در جهان 800 میلیمتر و در ایران 250 میلیمتر (تقریبا یک سوم جهان) در سال می باشد. باور کنیم در کویر زندگی می کنیم.

فرو نشست و شکاف زمین در سطح استان، زتگ خطر بحران آب است. کم آبی را جدی بگیریم.

  آیا می دانید اگر اجرای سامانه های آبیاری تحت فشار منجر به کاهش برداشت از آبخوان ها نشود، آنگاه این سامانه ها در صرفه جویی مصرف آب نتیجه عکس خواهند داشت؟

انیمیشن های نجات آب

 

برای تماشای انیمیشن ها روی تصویر فوق کلیک کنید

معرفی

به نام خالق آب

طرح ملی دانش آموزی نجات آب (داناب) با تاکید بر کاهش برداشت روزافزون از منابع آب زیرزمینی به ویژه در بخش کشاورزی و در کلیه مدارس مقطع متوسطه اول اجرا می شود. همچنین آشنایی با چالش هایی از جمله آلودگی منابع آب، حفاری چاه های نیمه عمیق و عمیق غیرمجاز، مفهوم آب مجازی، چرخه آب در طبیعت، روش های آبیاری، اضافه برداشت از منابع آب، کشت گیاهان سازگار با اقلیم و … از جمله موضوعاتی هستند که در این طرح به آن پرداخته خواهد شد.به نقل از شیوه نامه راهبری طرح داناب؛ نگرانی‌ها درخصوص وضعیت منابع آب کشور جدی است و همین نگرانی‌ها ضرورت آگاه‌سازی نسل مؤثر بعدی را توجیه می‌کند. اما با وجود این نگرانی‌ها، نتایج چشم گیر اجرای داناب در سال‌های گذشته نیز مشوقی برای تداوم اجرای طرح است. از سوی دیگر استمرار این طرح باعث شکل‌گیری شبکه‌ای از متخصصان و دست‌اندکاران حفاظت از منابع آب خواهد شد. شبکه‌ای که علاوه بر تربیت مشاوران کارآزموده، اتاق فکر هایی را برای ارتقای روند اجرای طرح به وجود خواهد آورد و دغدغه‌ حفاظت از منابع محدود آب را یکی از دغدغه‌های همیشگی‌شان خواهد ساخت. در ضمن، اجرای داناب به جلب حمایت افکار عمومی کشور از سیاست‌های حفاظت از منابع آب و پیشبرد اهداف مدیریت کلان منابع آب کشور بر اساس حمایت افکار عمومی کمک خواهد کرد.

مجری طرح:

روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی

شماره تماس: 37616072-051

شماره پیامک: 30006394

مشاور طرح:

شرکت مهندسین مشاور سیمای آب خاوران

تلفن: 36091226-051

ایمیل: simayeab@gmail.com

 

 

 

 

  

 

 

© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به نجات آب کشاورزی خراسان رضوی می باشد.
طراحی ، تولید و پیاده سازی پرتال : شرکت توسعه فناوری اطلاعات اینتک