معرفی طرح نجات آب

img

پیام نجات آب

  تأمین هر متر مکعب آب آشامیدنی در مشهد بیش از 35000 ریال هزینه در بردارد و ما کمتر از 7000 ریال بابت آن پرداخت می کنیم! قدر آب را بدانیم در مصرف آن صرفه جویی کنیم.

   میانگین بارندگی در جهان 800 میلیمتر و در ایران 250 میلیمتر (تقریبا یک سوم جهان) در سال می باشد. باور کنیم در کویر زندگی می کنیم.

فرو نشست و شکاف زمین در سطح استان، زتگ خطر بحران آب است. کم آبی را جدی بگیریم.

  آیا می دانید اگر اجرای سامانه های آبیاری تحت فشار منجر به کاهش برداشت از آبخوان ها نشود، آنگاه این سامانه ها در صرفه جویی مصرف آب نتیجه عکس خواهند داشت؟

انیمیشن های نجات آب

 

برای تماشای انیمیشن ها روی تصویر فوق کلیک کنید

آزادسازی حدود 20 هکتار از اراضی بستر و حریم رودخانه های تربت حیدریه ازابتدای1396
۱۳۹۶/۰۹/۱۲ تعداد بازدید: ۱۲۹
print

"مدیر امور منابع آب شهرستان تربت حیدریه" از آزادسازی حدود 20 هکتار از اراضی بستر و حریم رودخانه های این شهرستان از ابتدای سال 1396 تا کنون خبر داد.

آزادسازی حدود 20 هکتار از اراضی بستر و حریم رودخانه های تربت حیدریه ازابتدای1396

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی، "مهدی طلعتی" با اشاره به تصرفات گسترده در رودخانه های برس، کدکن، حصار و رود معجن تربت حیدریه گفت: با توجه به صدور اخطاریه برای متصرفان و استنکاف تعداد زیادی از آنان، با اخذ دستور قضایی دادستان عمومی و انقلاب تربت حیدریه و با هماهنگی فرماندهی انتظامی شهرستان نسبت به قلع و قمع کلیه بناهای ساخته شده در بستر و حریم این رودخانه ها طی سه ماه گذشته اقدام شد و حدود 12 هکتار (بالغ بر 118هزار و 894 متر مربع ) آزادسازی صورت گرفت.
"طلعتی" همچنین از شناسایی حدود 40 بند غیرفنی و غیرمجاز بر روی مسیل های شهرستان مه ولات خبر داد و گفت: با اخذ دستور قضایی تخریب این بندها آغاز شده و تاکنون 7 بند تخریب شده است.

نظرات

© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به نجات آب کشاورزی خراسان رضوی می باشد.
طراحی ، تولید و پیاده سازی پرتال : شرکت توسعه فناوری اطلاعات اینتک