معرفی طرح نجات آب

img

پیام نجات آب

  تأمین هر متر مکعب آب آشامیدنی در مشهد بیش از 35000 ریال هزینه در بردارد و ما کمتر از 7000 ریال بابت آن پرداخت می کنیم! قدر آب را بدانیم در مصرف آن صرفه جویی کنیم.

   میانگین بارندگی در جهان 800 میلیمتر و در ایران 250 میلیمتر (تقریبا یک سوم جهان) در سال می باشد. باور کنیم در کویر زندگی می کنیم.

فرو نشست و شکاف زمین در سطح استان، زتگ خطر بحران آب است. کم آبی را جدی بگیریم.

  آیا می دانید اگر اجرای سامانه های آبیاری تحت فشار منجر به کاهش برداشت از آبخوان ها نشود، آنگاه این سامانه ها در صرفه جویی مصرف آب نتیجه عکس خواهند داشت؟

انیمیشن های نجات آب

 

برای تماشای انیمیشن ها روی تصویر فوق کلیک کنید

آزادسازی و ساماندهی263 هکتار از اراضی بستر و حریم رودخانه های استان خراسان رضوی
۱۳۹۷/۰۲/۰۸ تعداد بازدید: ۱۲۶
print

263 هکتار از اراضی رودخانه های سطح استان خراسان رضوی در سال 96 آزادسازی و ساماندهی شده است.

آزادسازی و ساماندهی263 هکتار از اراضی بستر و حریم رودخانه های استان خراسان رضوی

 به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی،"مدیر رودخانه ها و سواحل این شرکت " با اشاره به اینکه یکی از اولویت های مهم دفتر رودخانه ها و سواحل اجرای طرح آزادسازی و ساماندهی حریم و بستر رودخانه ها است گفت: رودخانه های رود معجن، حصار و بسک شهرستان تربت حیدریه، آبقد مشهد و ششتمد سبزوار مهم ترین رودخانه هایی هستند که در سال 96 بازگشایی و ساماندهی شده است.
"سید حمید میرقاسمی" گفت: میانگین آزادسازی و ساماندهی رودخانه ها در سال های قبل از 1394 حدود 40 هکتار در سال بوده است که این رقم طی سال های 94، 95 و 96 به ترتیب 730،917 و263 هکتار افزایش یافته است.
"میرقاسمی" افزود: در سال 94 و 95 عملکرد آزادسازی و رفع تصرف از رودخانه های کشور به ترتیب 1100 و 1400 هکتار بود که در همین سال ها حدود 84% و 52% از رفع تصرفات کشور مربوط به خراسان رضوی می باشد.
وی در ادامه دلیل اصلی افزایش تعداد رخدادهای سیل در سال های اخیر را تصرف بستر و حریم رودخانه ‎ها، مسیل ها، ایجاد اعیانی و دخل و تصرف غیر مجاز توسط اشخاص در رودخانه ها برشمرد.
"مدیر رودخانه ها و سواحل شرکت آب منطقه ای استان" افزود: طبق «اصل 45 قانون اساسی و قانون توزیع عادلانه آب مصوب 1361، حد بستر و حریم رودخانه جزو انفال و ثروت عمومی محسوب می شود و هرگونه دخل و تصرف و ساخت و ساز در بستر و حریم زیست محیطی رودخانه ها ممنوع است و در صورت مشاهده بر اساس قوانین برخورد می شود».

نظرات

© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به نجات آب کشاورزی خراسان رضوی می باشد.
طراحی ، تولید و پیاده سازی پرتال : شرکت توسعه فناوری اطلاعات اینتک