معرفی طرح نجات آب

img

پیام نجات آب

  ما آب را از گذشتگان به ارث نبرده ایم، بلکه از آیندگان به امانت گرفته ایم

  قنات یا کاریز؛ شاهکار ایرانیان در سازگاری با کم آبی و حفاظت از منابع طبیعی. آب گران بهاست، از این میراث گرانبها محافظت کنیم.

 باور کنیم که در منطقه ای خشک زندگی می کنیم! 35% مساحت کشور فراخشک، 40% خشک و تنها 25% آن غیرخشک محسوب می شود.

  شور شدن آب زیرزمینی یکی از پیامدهای مخرب برداشت اضافی از منابع آب زیرزمینی است. بحران آب جدی است.

انیمیشن های نجات آب

آزادسازی و ساماندهی263 هکتار از اراضی بستر و حریم رودخانه های استان خراسان رضوی
۱۳۹۷/۰۲/۰۸ تعداد بازدید: ۱۲
print

263 هکتار از اراضی رودخانه های سطح استان خراسان رضوی در سال 96 آزادسازی و ساماندهی شده است.

آزادسازی و ساماندهی263 هکتار از اراضی بستر و حریم رودخانه های استان خراسان رضوی

 به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی،"مدیر رودخانه ها و سواحل این شرکت " با اشاره به اینکه یکی از اولویت های مهم دفتر رودخانه ها و سواحل اجرای طرح آزادسازی و ساماندهی حریم و بستر رودخانه ها است گفت: رودخانه های رود معجن، حصار و بسک شهرستان تربت حیدریه، آبقد مشهد و ششتمد سبزوار مهم ترین رودخانه هایی هستند که در سال 96 بازگشایی و ساماندهی شده است.
"سید حمید میرقاسمی" گفت: میانگین آزادسازی و ساماندهی رودخانه ها در سال های قبل از 1394 حدود 40 هکتار در سال بوده است که این رقم طی سال های 94، 95 و 96 به ترتیب 730،917 و263 هکتار افزایش یافته است.
"میرقاسمی" افزود: در سال 94 و 95 عملکرد آزادسازی و رفع تصرف از رودخانه های کشور به ترتیب 1100 و 1400 هکتار بود که در همین سال ها حدود 84% و 52% از رفع تصرفات کشور مربوط به خراسان رضوی می باشد.
وی در ادامه دلیل اصلی افزایش تعداد رخدادهای سیل در سال های اخیر را تصرف بستر و حریم رودخانه ‎ها، مسیل ها، ایجاد اعیانی و دخل و تصرف غیر مجاز توسط اشخاص در رودخانه ها برشمرد.
"مدیر رودخانه ها و سواحل شرکت آب منطقه ای استان" افزود: طبق «اصل 45 قانون اساسی و قانون توزیع عادلانه آب مصوب 1361، حد بستر و حریم رودخانه جزو انفال و ثروت عمومی محسوب می شود و هرگونه دخل و تصرف و ساخت و ساز در بستر و حریم زیست محیطی رودخانه ها ممنوع است و در صورت مشاهده بر اساس قوانین برخورد می شود».

نظرات

© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به نجات آب کشاورزی خراسان رضوی می باشد.
طراحی ، تولید و پیاده سازی پرتال : شرکت توسعه فناوری اطلاعات اینتک