معرفی طرح نجات آب

img

پیام نجات آب

  ما آب را از گذشتگان به ارث نبرده ایم، بلکه از آیندگان به امانت گرفته ایم

  قنات یا کاریز؛ شاهکار ایرانیان در سازگاری با کم آبی و حفاظت از منابع طبیعی. آب گران بهاست، از این میراث گرانبها محافظت کنیم.

 باور کنیم که در منطقه ای خشک زندگی می کنیم! 35% مساحت کشور فراخشک، 40% خشک و تنها 25% آن غیرخشک محسوب می شود.

  شور شدن آب زیرزمینی یکی از پیامدهای مخرب برداشت اضافی از منابع آب زیرزمینی است. بحران آب جدی است.

انیمیشن های نجات آب

آغاز لایروبی بیش از 110 کیلومتر از انهار سنتی شهرستان سرخس
۱۳۹۷/۰۲/۰۸ تعداد بازدید: ۱۹
print

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی، لایروبی قسمت هایی از رودخانه تجن (هریرود) و بیش از110 کیلومتر از انهار سنتی و مرمت دریچه های آبگیر بر روی رودخانه تجن با مشارکت قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه پاسداران آغاز شد.

آغاز لایروبی بیش از 110 کیلومتر از انهار سنتی شهرستان سرخس

 محمدرضا عبادی نژاد در ادامه افزود: مدیر منابع آب سرخس در این خصوص گفت: متاسفانه انهار سنتی شهرستان که نقش مهمی در تغذیه آبخوان و جلوگیری از شوری آب های زیر زمینی دارد مورد بی مهری دستگاه های متولی قرار گرفته و رو به نابودی می باشد؛ و باتوجه به بحران آبی که با آن روبرو هستیم و به جهت استفاده حداکثری از سیلاب های کشف رود برای استفاده کشاورزان، این اداره با مشارکت قرارگاه در یک حرکت جهادی با استفاده از 3 دستگاه بیل مکانیکی اقدام به مرمت و بازسازی دریچه های آبگیر بر روی رودخانه و لایروبی بیش از 110کیلوتر از انهار سنتی سنگر، نوروزآباد و مظفری نمود.
وی ضمن تشکر از فرماندهی سپاه پاسداران ناحیه سرخس و قرارگاه پیشرفت و آبادانی خاطر نشان کرد: امیدواریم که دستگاه های متولی و کشاورزان در نگهداری این انهار همکاری را لازم داشته باشند تا در آینده شاهد استفاده بیشتری از سیلاب های کشف رود باشیم؛ چراکه انتقال این سیلاب ها به انهار سنتی ضمن استفاده کشاورزان باعث تغذیه آبخوان دشت سرخس و صرفه جویی در برداشت آب های زیر زمینی می شود.

نظرات

© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به نجات آب کشاورزی خراسان رضوی می باشد.
طراحی ، تولید و پیاده سازی پرتال : شرکت توسعه فناوری اطلاعات اینتک