معرفی طرح نجات آب

img

پیام نجات آب

  تأمین هر متر مکعب آب آشامیدنی در مشهد بیش از 35000 ریال هزینه در بردارد و ما کمتر از 7000 ریال بابت آن پرداخت می کنیم! قدر آب را بدانیم در مصرف آن صرفه جویی کنیم.

   میانگین بارندگی در جهان 800 میلیمتر و در ایران 250 میلیمتر (تقریبا یک سوم جهان) در سال می باشد. باور کنیم در کویر زندگی می کنیم.

فرو نشست و شکاف زمین در سطح استان، زتگ خطر بحران آب است. کم آبی را جدی بگیریم.

  آیا می دانید اگر اجرای سامانه های آبیاری تحت فشار منجر به کاهش برداشت از آبخوان ها نشود، آنگاه این سامانه ها در صرفه جویی مصرف آب نتیجه عکس خواهند داشت؟

انیمیشن های نجات آب

 

برای تماشای انیمیشن ها روی تصویر فوق کلیک کنید

آغاز لایروبی بیش از 110 کیلومتر از انهار سنتی شهرستان سرخس
۱۳۹۷/۰۲/۰۸ تعداد بازدید: ۲۳۷
print

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی، لایروبی قسمت هایی از رودخانه تجن (هریرود) و بیش از110 کیلومتر از انهار سنتی و مرمت دریچه های آبگیر بر روی رودخانه تجن با مشارکت قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه پاسداران آغاز شد.

آغاز لایروبی بیش از 110 کیلومتر از انهار سنتی شهرستان سرخس

 محمدرضا عبادی نژاد در ادامه افزود: مدیر منابع آب سرخس در این خصوص گفت: متاسفانه انهار سنتی شهرستان که نقش مهمی در تغذیه آبخوان و جلوگیری از شوری آب های زیر زمینی دارد مورد بی مهری دستگاه های متولی قرار گرفته و رو به نابودی می باشد؛ و باتوجه به بحران آبی که با آن روبرو هستیم و به جهت استفاده حداکثری از سیلاب های کشف رود برای استفاده کشاورزان، این اداره با مشارکت قرارگاه در یک حرکت جهادی با استفاده از 3 دستگاه بیل مکانیکی اقدام به مرمت و بازسازی دریچه های آبگیر بر روی رودخانه و لایروبی بیش از 110کیلوتر از انهار سنتی سنگر، نوروزآباد و مظفری نمود.
وی ضمن تشکر از فرماندهی سپاه پاسداران ناحیه سرخس و قرارگاه پیشرفت و آبادانی خاطر نشان کرد: امیدواریم که دستگاه های متولی و کشاورزان در نگهداری این انهار همکاری را لازم داشته باشند تا در آینده شاهد استفاده بیشتری از سیلاب های کشف رود باشیم؛ چراکه انتقال این سیلاب ها به انهار سنتی ضمن استفاده کشاورزان باعث تغذیه آبخوان دشت سرخس و صرفه جویی در برداشت آب های زیر زمینی می شود.

نظرات

© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به نجات آب کشاورزی خراسان رضوی می باشد.
طراحی ، تولید و پیاده سازی پرتال : شرکت توسعه فناوری اطلاعات اینتک