معرفی طرح نجات آب

img

پیام نجات آب

  تأمین هر متر مکعب آب آشامیدنی در مشهد بیش از 35000 ریال هزینه در بردارد و ما کمتر از 7000 ریال بابت آن پرداخت می کنیم! قدر آب را بدانیم در مصرف آن صرفه جویی کنیم.

   میانگین بارندگی در جهان 800 میلیمتر و در ایران 250 میلیمتر (تقریبا یک سوم جهان) در سال می باشد. باور کنیم در کویر زندگی می کنیم.

فرو نشست و شکاف زمین در سطح استان، زتگ خطر بحران آب است. کم آبی را جدی بگیریم.

  آیا می دانید اگر اجرای سامانه های آبیاری تحت فشار منجر به کاهش برداشت از آبخوان ها نشود، آنگاه این سامانه ها در صرفه جویی مصرف آب نتیجه عکس خواهند داشت؟

انیمیشن های نجات آب

 

برای تماشای انیمیشن ها روی تصویر فوق کلیک کنید

آلودگی آب مناطق زلزله زده خط قرمز وزارت نیرو است
۱۳۹۶/۰۹/۰۱ تعداد بازدید: ۵۸
print

وزیر نیرو گفت: تأمین آب با کیفیت و خوب از وظایف اصلی وزارت نیرو است و ناسالم بودن آب خط قرمز ماست.

آلودگی آب مناطق زلزله زده خط قرمز وزارت نیرو است

وزیر نیرو گفت: تأمین آب با کیفیت و خوب از وظایف اصلی وزارت نیرو است و ناسالم بودن آب خط قرمز ماست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، دکتر «رضا اردکانیان» وزیر نیرو در حاشیه برگزاری همایش اقتدار، همبستگی و کارآمدی بسیج وزارت نیرو در مورد آخرین وضعیت آب و برق در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه اظهار داشت: تنها مشکلی که در بخش آب در برخی از این مناطق وجود دارد گل آلود شدن آب به دلیل پس لرزه هایی است که در این منطقه اتفاق می افتد.
وی تصریح کرد: تعدادی دستگاه تصفیه سیار آب در منطقه برای حل این مشکل نیز در منطقه مستقر شده است که امیدواریم این مشکل نیز به‌زودی رفع شود.
وزیر نیرو اضافه کرد: بر اساس گزارش های موجود حدود 500 پس لرزه تاکنون در این منطقه اتفاق افتاده و این امر بر روی آب های کارستی و چشمه های این منطقه تأثیر گذاشته است.
وی تأکید کرد: همچنین وزارت نیرو تعداد حمام سیار که در منطقه وجود داشته را از 100 واحد به 500 عدد رسانده تا این گونه زمینه رفاه مناسب تری برای زلزله زدگان عزیز این منطقه فراهم شود.
وی در پایان گفت: همچنین به بیش از 4000 چادر نیز برق کشیده شده که امیدواریم در این روزهای سرد سال بتواند تا حدی از مشکلات مردم منطقه بکاهد.

نظرات

© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به نجات آب کشاورزی خراسان رضوی می باشد.
طراحی ، تولید و پیاده سازی پرتال : شرکت توسعه فناوری اطلاعات اینتک