معرفی طرح نجات آب

img

پیام نجات آب

  تأمین هر متر مکعب آب آشامیدنی در مشهد بیش از 35000 ریال هزینه در بردارد و ما کمتر از 7000 ریال بابت آن پرداخت می کنیم! قدر آب را بدانیم در مصرف آن صرفه جویی کنیم.

   میانگین بارندگی در جهان 800 میلیمتر و در ایران 250 میلیمتر (تقریبا یک سوم جهان) در سال می باشد. باور کنیم در کویر زندگی می کنیم.

فرو نشست و شکاف زمین در سطح استان، زتگ خطر بحران آب است. کم آبی را جدی بگیریم.

  آیا می دانید اگر اجرای سامانه های آبیاری تحت فشار منجر به کاهش برداشت از آبخوان ها نشود، آنگاه این سامانه ها در صرفه جویی مصرف آب نتیجه عکس خواهند داشت؟

انیمیشن های نجات آب

 

برای تماشای انیمیشن ها روی تصویر فوق کلیک کنید

اعزام مدرسان نجات آب در استان خراسان رضوی
۱۳۹۷/۱۰/۲۲ تعداد بازدید: ۵۶۴
print

مدیر روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی در کارگاه آموزشی مدرسان نجات آب گفت: بنا به ضرورت ارتقای آگاهی های عمومی در زمینه سازگاری با کم آبی و ابتکار شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی، مدرسان نجات آب پس از فراگرفتن مهارت تدریس و تسهیلگری در زمینه نجات آب و سازگاری به کم آبی، به شهرستان های استان برای انتقال آموزه ها به اقشار مختلف اعزام می شوند.

اعزام مدرسان نجات آب در استان خراسان رضوی

 به گزارش رورابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی، کاظم جم با اعلام این خبر افزود: در اولین گام اجرای این برنامه 35 نفر از کارشناسان و مدیران شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی در سطح ستاد و ادارات وابسته در قالب این کارگاه یک روزه به صورت عملی مهارت تدریس و تسهیلگری در چارچوب مفاهیم نجات آب و سازگاری با کم آبی را فرا می گیرند.

وی با اشاره به اینکه بالغ بر 3500 آموزشگاه در مقطع متوسطه در این استان در حال آموزش دانش آموزان هستند عنوان کرد: امسال به منظور پیاده سازی کتاب درسی انسان و محیط زیست تفاهم نامه ای مابین شرکت آب منطقه ای و اداره کل آموزش و پرورش منعقد شده است که در چارچوب این تفاهم نامه مقرر شده است کلیه دبیران مدرس کتاب انسان و محیط زیست توسط شرکت آب منطقه ای تحت آموزش های نجات آبی قرار گیرند. برگزاری کارگاه آموزشی مدرسان نجات آب نخستین گام در پیاده سازی این برنامه آموزشی است.

جم پتانسیل های کارگروه مدرسان نجات آب در استان خراسان رضوی را بسیار غنی برشمرد و افزود: فراگیران این کارگاه با رعایت معیارهایی از میان مدیران و کارشناسان شرکت گزینش شده و طبق برنامه ریزی صورت گرفته، ایشان علاوه بر آموزش معلمان و دانش آموزان، در انتقال آموزه های نجات آب به دانشجویان، اصحاب رسانه، روحانیون، هنرمندان، کشاورزان، اعضای شوراهای اسلامی و سایر اقشار جامعه همکاری خواهند داشت.

مدیر روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی درباره برنامه آموزشی این کارگاه اظهار داشت: در این کارگاه نماینده شرکت مشاور آموزش، اطلاع رسانی و فرهنگ سازی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی به مهارت افزایی فراگیران در خصوص روش های تدریس و تسهیلگری و همچنین محتوای آموزشی سازگاری با کم آبی پرداخت. همچنین رئیس گروه آموزش مقطع متوسطه اول اداره کل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی مخاطب شناسی و فنون تدریس به دانش آموزان را تدریس کرد. این کارگاه به صورت تعاملی و با تمرین های عملی به منظور افزایش مهارت فراگیران به اجرا درآمد.

نظرات

© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به نجات آب کشاورزی خراسان رضوی می باشد.
طراحی ، تولید و پیاده سازی پرتال : شرکت توسعه فناوری اطلاعات اینتک