معرفی طرح نجات آب

img

پیام نجات آب

  ما آب را از گذشتگان به ارث نبرده ایم، بلکه از آیندگان به امانت گرفته ایم

  قنات یا کاریز؛ شاهکار ایرانیان در سازگاری با کم آبی و حفاظت از منابع طبیعی. آب گران بهاست، از این میراث گرانبها محافظت کنیم.

 باور کنیم که در منطقه ای خشک زندگی می کنیم! 35% مساحت کشور فراخشک، 40% خشک و تنها 25% آن غیرخشک محسوب می شود.

  شور شدن آب زیرزمینی یکی از پیامدهای مخرب برداشت اضافی از منابع آب زیرزمینی است. بحران آب جدی است.

انیمیشن های نجات آب

بازدید رئیس و اعضای کمیسیون امنیت ملى مجلس از طرح نجات و احیاى کشف رود
۱۳۹۶/۰۴/۱۱ تعداد بازدید: ۵۵
print

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی، رئیس و اعضای کمیسیون امنیت ملى مجلس، استاندار خراسان رضوی، معاونان، جمعی از اعضای جدید شورای شهر، مدیران استانی و خبرنگاران صبح امروز از "طرح نجات و احیاى کشف رود" بازدید کردند.

بازدید رئیس و اعضای کمیسیون امنیت ملى مجلس از طرح نجات و احیاى کشف رود

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، ضمن بازدید گفت: در حوضه آبریز کشف رود اقدامات بسیار بزرگ و بی نظیری صورت گرفته است که بایستی سایر نقاط کشور براى ساماندهى آب و مشکلات زیست محیطی، بهداشتى و اجتماعی از آن الگو بگیرند.
علاءالدین بروجردى افزود: متأسفانه طی 38 سال گذشته در بسیاری از نقاط مشهد شاهد کم توجهی بوده ایم و فاضلاب بسیاری به رودخانه ها وارد می شد. وی با ابراز امیدواری به کاهش مشکلات حاشیه مشهد تصریح کرد: تاکنون 90 درصد مشکلات حاشیه این منطقه حل شده و امیدواریم با توجه به اهمیت و جایگاه ویژه پایتخت معنوی ایران، ظرف 5 تا 10 سال آینده معضلات حاشیه مشهد از همه ابعاد اعم از زیست محیطی، مهاجرت، مسائل فرهنگی و تغییرات جمعیتی کنترل شود و مشهد را که در سطح ملی برای همه مهم است به بهترین شکل ممکن به آیندگان تحویل دهیم.
وی افزود: باید رسانه های جمعی به ویژه صدا وسیما به کمک متولیان طرح بیایند و با اطلاع رسانی مراحل مختلف اجرای طرح، آگاهی افکار عمومی و جامعه از این عملیات افزایش یابد.
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، خواستار ارائه گزارش ویژه این طرح با حضور محمدباقر نوبخت، معاون رئیس جمهور، در جلسه کمیسیون مجلس شد. وی قول پیگیری تخصیص بودجه طرح کشف رود را داد و گفت: مجلس به عنوان پشتوانه نیروهای اجرایی ایفای نقش خواهد کرد.
وی همچنین گفت: طرح انتقال آب از دریای عمان به شرق کشور برای حل بحران کم آبی این مناطق که از مطالبات مسئولان استانی است در این کمیسیون دنبال خواهد شد.
"جواد کریمی"، نماینده مردم مشهد و عضو دیگر کمیسیون امنیت ملی مجلس نیز با تقدیر از اقدامات انجام شده توسط دستگاه های مختلف در حاشیه مشهد، اظهار کرد: همکاری های انجام شده برای رسیدگی به حاشیه مشهد فارغ از نگاه های سیاسی موجود، در حقیقت تجلی وحدت میان مسئولان شد، به گونه ای که با لمس مصیبت ها و مشکلات مردم فضای جناحی در حاشیه مشهد فراموش شد.
بروجردى از استاندار، تمامی دست اندرکاران "طرح نجات و احیاى کشف رود" و همچنین شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی تشکر و قدردانی کرد.

نظرات

© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به نجات آب کشاورزی خراسان رضوی می باشد.
طراحی ، تولید و پیاده سازی پرتال : شرکت توسعه فناوری اطلاعات اینتک