معرفی طرح نجات آب

img

پیام نجات آب

  ما آب را از گذشتگان به ارث نبرده ایم، بلکه از آیندگان به امانت گرفته ایم

  قنات یا کاریز؛ شاهکار ایرانیان در سازگاری با کم آبی و حفاظت از منابع طبیعی. آب گران بهاست، از این میراث گرانبها محافظت کنیم.

 باور کنیم که در منطقه ای خشک زندگی می کنیم! 35% مساحت کشور فراخشک، 40% خشک و تنها 25% آن غیرخشک محسوب می شود.

  شور شدن آب زیرزمینی یکی از پیامدهای مخرب برداشت اضافی از منابع آب زیرزمینی است. بحران آب جدی است.

انیمیشن های نجات آب

تعویض 1791 کنتور خراب و شناسایی 3811 فقره انشعاب غیرمجاز آب شرب در روستاهای این شهرستان
۱۳۹۶/۰۹/۱۳ تعداد بازدید: ۴۸
print

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی مشهد از شناسایی تعداد 3811 فقره انشعاب غیرمجاز و تعویض و استانداردسازی 1791 کنتور خراب آب شرب در روستاهای این شهرستان طی سه ماهه دوم نخست سال 96 خبر داد.

تعویض 1791 کنتور خراب و شناسایی 3811 فقره انشعاب غیرمجاز آب شرب در روستاهای این شهرستان
مدیر امور آب و فاضلاب روستایی مشهد از شناسایی تعداد 3811 فقره انشعاب غیرمجاز و تعویض و استانداردسازی 1791 کنتور خراب آب شرب در روستاهای این شهرستان طی سه ماهه دوم  نخست سال 96 خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، «
محمد سهرابی» مدیر امور آبفار مشهد گفت: در راستای مدیریت مصرف، کاهش تلفات و توزیع عادلانه آب شرب در بخش های مرکزی، تبادکان، احمد آباد و رضویه شهرستان مشهد و با تلاش گروه‌های گشت و بازرسی امور آبفار این شهرستان طی سه ماهه دوم نخست سال 96 نسبت به شناسایی و قطع 3811 فقره انشعاب غیرمجاز اقدام شده است.
وی با بیان این ‌که استفاده غیرمجاز از شبکه آب جرم بوده و مشمول جریمه است، تصریح ‌کرد: در واقع کسانی که از طریق انشعابات غیرمجاز به شبکه وصل می‌شوند، علاوه بر نپرداختن هزینه خدمات خود و با تجاوز به حقوق دیگر مشترکان، شبکه را در معرض خطر آلودگی قرار می‌دهند؛ به همین خاطر موضوع شناسایی انشعابات غیرمجاز با حساسیت ویژه دنبال می‌شود.
وی همچنین، تعویض و استانداردسازی 1791 دستگاه کنتور خراب و 1747 مورد انشعابات واگذار شده را از خدمات و اقدامات انجام ‌شده در حوزه امور مشترکین دانست و ادامه داد: یکی از مهم‌ترین راه‌های جلوگیری از هدررفت آب در شرکت‌های آب و فاضلاب توجه به امر تعویض کنتورهای خراب و تعویض به موقع آنهاست و به همین دلیل سعی می‌شود این گونه کنتورها در اولین فرصت جمع‌آوری و کنتور سالم جایگزین آن‌ها شود.
سهرابی خاطر نشان کرد: تعویض کنتور، کاری مستمر و دائمی است. زیرا عواملی مانند: قدمت، نوع و جنس کنتور، سختی و سبکی آب عبوری از کنتورها و.. تاثیر مستقیم بر عمر مفید کنتورها دارد. 
نظرات

© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به نجات آب کشاورزی خراسان رضوی می باشد.
طراحی ، تولید و پیاده سازی پرتال : شرکت توسعه فناوری اطلاعات اینتک