تعویض 1791 کنتور خراب و شناسایی 3811 فقره انشعاب غیرمجاز آب شرب در روستاهای این شهرستان
۱۳۹۶/۰۹/۱۳ تعداد بازدید: ۲۰
print

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی مشهد از شناسایی تعداد 3811 فقره انشعاب غیرمجاز و تعویض و استانداردسازی 1791 کنتور خراب آب شرب در روستاهای این شهرستان طی سه ماهه دوم نخست سال 96 خبر داد.

تعویض 1791 کنتور خراب و شناسایی 3811 فقره انشعاب غیرمجاز آب شرب در روستاهای این شهرستان
مدیر امور آب و فاضلاب روستایی مشهد از شناسایی تعداد 3811 فقره انشعاب غیرمجاز و تعویض و استانداردسازی 1791 کنتور خراب آب شرب در روستاهای این شهرستان طی سه ماهه دوم  نخست سال 96 خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، «
محمد سهرابی» مدیر امور آبفار مشهد گفت: در راستای مدیریت مصرف، کاهش تلفات و توزیع عادلانه آب شرب در بخش های مرکزی، تبادکان، احمد آباد و رضویه شهرستان مشهد و با تلاش گروه‌های گشت و بازرسی امور آبفار این شهرستان طی سه ماهه دوم نخست سال 96 نسبت به شناسایی و قطع 3811 فقره انشعاب غیرمجاز اقدام شده است.
وی با بیان این ‌که استفاده غیرمجاز از شبکه آب جرم بوده و مشمول جریمه است، تصریح ‌کرد: در واقع کسانی که از طریق انشعابات غیرمجاز به شبکه وصل می‌شوند، علاوه بر نپرداختن هزینه خدمات خود و با تجاوز به حقوق دیگر مشترکان، شبکه را در معرض خطر آلودگی قرار می‌دهند؛ به همین خاطر موضوع شناسایی انشعابات غیرمجاز با حساسیت ویژه دنبال می‌شود.
وی همچنین، تعویض و استانداردسازی 1791 دستگاه کنتور خراب و 1747 مورد انشعابات واگذار شده را از خدمات و اقدامات انجام ‌شده در حوزه امور مشترکین دانست و ادامه داد: یکی از مهم‌ترین راه‌های جلوگیری از هدررفت آب در شرکت‌های آب و فاضلاب توجه به امر تعویض کنتورهای خراب و تعویض به موقع آنهاست و به همین دلیل سعی می‌شود این گونه کنتورها در اولین فرصت جمع‌آوری و کنتور سالم جایگزین آن‌ها شود.
سهرابی خاطر نشان کرد: تعویض کنتور، کاری مستمر و دائمی است. زیرا عواملی مانند: قدمت، نوع و جنس کنتور، سختی و سبکی آب عبوری از کنتورها و.. تاثیر مستقیم بر عمر مفید کنتورها دارد. 
نظرات

© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به نجات آب کشاورزی خراسان رضوی می باشد.
طراحی ، تولید و پیاده سازی پرتال : شرکت توسعه فناوری اطلاعات اینتک