معرفی طرح نجات آب

img

پیام نجات آب

  تأمین هر متر مکعب آب آشامیدنی در مشهد بیش از 35000 ریال هزینه در بردارد و ما کمتر از 7000 ریال بابت آن پرداخت می کنیم! قدر آب را بدانیم در مصرف آن صرفه جویی کنیم.

   میانگین بارندگی در جهان 800 میلیمتر و در ایران 250 میلیمتر (تقریبا یک سوم جهان) در سال می باشد. باور کنیم در کویر زندگی می کنیم.

فرو نشست و شکاف زمین در سطح استان، زتگ خطر بحران آب است. کم آبی را جدی بگیریم.

  آیا می دانید اگر اجرای سامانه های آبیاری تحت فشار منجر به کاهش برداشت از آبخوان ها نشود، آنگاه این سامانه ها در صرفه جویی مصرف آب نتیجه عکس خواهند داشت؟

انیمیشن های نجات آب

 

برای تماشای انیمیشن ها روی تصویر فوق کلیک کنید

تعویض 1791 کنتور خراب و شناسایی 3811 فقره انشعاب غیرمجاز آب شرب در روستاهای این شهرستان
۱۳۹۶/۰۹/۱۳ تعداد بازدید: ۱۷۸
print

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی مشهد از شناسایی تعداد 3811 فقره انشعاب غیرمجاز و تعویض و استانداردسازی 1791 کنتور خراب آب شرب در روستاهای این شهرستان طی سه ماهه دوم نخست سال 96 خبر داد.

تعویض 1791 کنتور خراب و شناسایی 3811 فقره انشعاب غیرمجاز آب شرب در روستاهای این شهرستان
مدیر امور آب و فاضلاب روستایی مشهد از شناسایی تعداد 3811 فقره انشعاب غیرمجاز و تعویض و استانداردسازی 1791 کنتور خراب آب شرب در روستاهای این شهرستان طی سه ماهه دوم  نخست سال 96 خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، «
محمد سهرابی» مدیر امور آبفار مشهد گفت: در راستای مدیریت مصرف، کاهش تلفات و توزیع عادلانه آب شرب در بخش های مرکزی، تبادکان، احمد آباد و رضویه شهرستان مشهد و با تلاش گروه‌های گشت و بازرسی امور آبفار این شهرستان طی سه ماهه دوم نخست سال 96 نسبت به شناسایی و قطع 3811 فقره انشعاب غیرمجاز اقدام شده است.
وی با بیان این ‌که استفاده غیرمجاز از شبکه آب جرم بوده و مشمول جریمه است، تصریح ‌کرد: در واقع کسانی که از طریق انشعابات غیرمجاز به شبکه وصل می‌شوند، علاوه بر نپرداختن هزینه خدمات خود و با تجاوز به حقوق دیگر مشترکان، شبکه را در معرض خطر آلودگی قرار می‌دهند؛ به همین خاطر موضوع شناسایی انشعابات غیرمجاز با حساسیت ویژه دنبال می‌شود.
وی همچنین، تعویض و استانداردسازی 1791 دستگاه کنتور خراب و 1747 مورد انشعابات واگذار شده را از خدمات و اقدامات انجام ‌شده در حوزه امور مشترکین دانست و ادامه داد: یکی از مهم‌ترین راه‌های جلوگیری از هدررفت آب در شرکت‌های آب و فاضلاب توجه به امر تعویض کنتورهای خراب و تعویض به موقع آنهاست و به همین دلیل سعی می‌شود این گونه کنتورها در اولین فرصت جمع‌آوری و کنتور سالم جایگزین آن‌ها شود.
سهرابی خاطر نشان کرد: تعویض کنتور، کاری مستمر و دائمی است. زیرا عواملی مانند: قدمت، نوع و جنس کنتور، سختی و سبکی آب عبوری از کنتورها و.. تاثیر مستقیم بر عمر مفید کنتورها دارد. 
نظرات

© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به نجات آب کشاورزی خراسان رضوی می باشد.
طراحی ، تولید و پیاده سازی پرتال : شرکت توسعه فناوری اطلاعات اینتک