معرفی طرح نجات آب

img

پیام نجات آب

  تأمین هر متر مکعب آب آشامیدنی در مشهد بیش از 35000 ریال هزینه در بردارد و ما کمتر از 7000 ریال بابت آن پرداخت می کنیم! قدر آب را بدانیم در مصرف آن صرفه جویی کنیم.

   میانگین بارندگی در جهان 800 میلیمتر و در ایران 250 میلیمتر (تقریبا یک سوم جهان) در سال می باشد. باور کنیم در کویر زندگی می کنیم.

فرو نشست و شکاف زمین در سطح استان، زتگ خطر بحران آب است. کم آبی را جدی بگیریم.

  آیا می دانید اگر اجرای سامانه های آبیاری تحت فشار منجر به کاهش برداشت از آبخوان ها نشود، آنگاه این سامانه ها در صرفه جویی مصرف آب نتیجه عکس خواهند داشت؟

انیمیشن های نجات آب

 

برای تماشای انیمیشن ها روی تصویر فوق کلیک کنید

تنها راه حل مشکل بحران آب شهرستان خواف انتقال آب از دریای عمان است
۱۳۹۷/۰۵/۲۰ تعداد بازدید: ۴۳۷
print

محمد علایی، سرپرست شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی در بازدید از شهرستان خواف تنها راه حل مشکل بحران آب این شهرستان را انتقال آب از دریای عمان دانست.

تنها راه حل مشکل بحران آب شهرستان خواف انتقال آب از دریای عمان است

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی، محمد علایی گفت: روند مصرف فعلی آب در شهرستان خواف سبب افت سطح آب تا یک متر می شود؛ و این شهرستان با حدود 50 میلیون متر مکعب کسری مخزن روبرو می باشد؛ بنابراین برای تامین آب و حفظ سرمایه گذاری ها و ایجاد اشتغال پایدار در منطقه تنها راه، انتقال آب از دریای عمان است.

وی با اشاره به بحران سراسری آب در کشور گفت: مشهد طی سال آینده با شرایط بسیار دشواری روبرو خواهد بود و مدیریت درست و دقیق منابع آب ضروری است.

علایی با اشاره به شرایط فعلی کشور گفت: ما مسئولین بایستی با کار مضاعف و اطلاع رسانی و انتقال شفاف و دقیق اقدامات تلاش کنیم تا نقاط مثبت و پیشرفت ها را نیز مردم ببینند و یاس و ناامیدی که امروز دشمنان تبلیغ می کنند را خنثی کرده و در واقع تهدید امنیتی دشمن را به فرصت تبدیل کنیم.

نظرات

© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به نجات آب کشاورزی خراسان رضوی می باشد.
طراحی ، تولید و پیاده سازی پرتال : شرکت توسعه فناوری اطلاعات اینتک