معرفی طرح نجات آب

img

پیام نجات آب

  تأمین هر متر مکعب آب آشامیدنی در مشهد بیش از 35000 ریال هزینه در بردارد و ما کمتر از 7000 ریال بابت آن پرداخت می کنیم! قدر آب را بدانیم در مصرف آن صرفه جویی کنیم.

   میانگین بارندگی در جهان 800 میلیمتر و در ایران 250 میلیمتر (تقریبا یک سوم جهان) در سال می باشد. باور کنیم در کویر زندگی می کنیم.

فرو نشست و شکاف زمین در سطح استان، زتگ خطر بحران آب است. کم آبی را جدی بگیریم.

  آیا می دانید اگر اجرای سامانه های آبیاری تحت فشار منجر به کاهش برداشت از آبخوان ها نشود، آنگاه این سامانه ها در صرفه جویی مصرف آب نتیجه عکس خواهند داشت؟

انیمیشن های نجات آب

 

برای تماشای انیمیشن ها روی تصویر فوق کلیک کنید

جلسه هماهنگی در خصوص بررسی مسائل آب تربت حیدریه
۱۳۹۷/۰۵/۲۰ تعداد بازدید: ۴۶۲
print

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی، جلسه هماهنگی مسائل مربوط به آب شرب تربت حیدریه با حضور نماینده شهرستان، فرماندار و مدیران شرکت های آب منطقه ای، آب و فاضلاب استان و آبفای روستایی برگزار شد.

جلسه هماهنگی در خصوص بررسی مسائل آب تربت حیدریه

در ابتدای این جلسه موهبتی، فرماندار شهرستان تربت حیدریه با بیان نیاز آبی شرب شهرستان گفت: در حال حاضرحدود 120 لیتر کسری آب شرب در تربت حیدریه داریم که ضروری است تمامی دستگاه های دخیل برنامه کوتاه مدت و بلند مدت خود را ارائه نمایند.

در ادامه باستانی، نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به خشکسالی های اخیر افزود: دستگاه های اجرایی باید درراستای خدمت رسانی هرچه بیشتر به مردم و جلوگیری از تنش های اجتماعی راهکارهای فنی و اجرایی و توجیهی خود را درخصوص انتقال آب به شهرستان ارائه نمایند.

وی همچنین فرسودگی شبکه های آب شهرستان را یکی از مشکلات فعلی برشمرد وگفت: بایستی بخشی از اعتبارات امسال نیز در حوزه اصلاح شبکه صرف گردد.

محمد علایی، سرپرست شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی در این جلسه با اعلام آمادگی تمام پتانسیل شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی درراستای همکاری با دیگر دستگاه ها به منظور حل این مشکل افزود: این پروژه ها با نگاه به پیوست های اجتماعی آن باید اجرا گردد.

علایی همچنین لزوم داشتن یک بستر مطالعاتی طرح تامین آب شهرستان تربت حیدریه را خواستار شد.

وی افزود: پس از نهایی شدن گزینه های با اولویت، باید همه دستگاه ها توان خود را در اجرایی شدن هرچه سریع تر این پروژه ها به کار گیرند.

در ادامه نیز مدیران عامل شرکت آب و فاضلاب استان و آبفای روستایی نیز طرح ها و پروژه های خود را درخصوص موضوع جلسه بیان نمودند.

نظرات

© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به نجات آب کشاورزی خراسان رضوی می باشد.
طراحی ، تولید و پیاده سازی پرتال : شرکت توسعه فناوری اطلاعات اینتک