معرفی طرح نجات آب

img

پیام نجات آب

  تأمین هر متر مکعب آب آشامیدنی در مشهد بیش از 35000 ریال هزینه در بردارد و ما کمتر از 7000 ریال بابت آن پرداخت می کنیم! قدر آب را بدانیم در مصرف آن صرفه جویی کنیم.

   میانگین بارندگی در جهان 800 میلیمتر و در ایران 250 میلیمتر (تقریبا یک سوم جهان) در سال می باشد. باور کنیم در کویر زندگی می کنیم.

فرو نشست و شکاف زمین در سطح استان، زتگ خطر بحران آب است. کم آبی را جدی بگیریم.

  آیا می دانید اگر اجرای سامانه های آبیاری تحت فشار منجر به کاهش برداشت از آبخوان ها نشود، آنگاه این سامانه ها در صرفه جویی مصرف آب نتیجه عکس خواهند داشت؟

انیمیشن های نجات آب

 

برای تماشای انیمیشن ها روی تصویر فوق کلیک کنید

حدود 5 هکتار از اراضی رودخانه درونگر در سال جاری بازگشایی شده است
۱۳۹۷/۰۵/۲۰ تعداد بازدید: ۴۶۸
print

مدیر امور منابع آب درگز در نشست خبری با حضور خبرنگاران این شهرستان با اشاره به سد ابیورد و سایر پروژه های آبی و پتانسیل منطقه اظهار کرد: نسبت به سایر شهرستان های استان، وضعیت بهتری از نظر منابع آبی داریم.

حدود 5 هکتار از اراضی رودخانه درونگر در سال جاری بازگشایی شده است

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی، در این نشست ابوالفضل بزرگی ضمن تبریک روز خبرنگار گفت: "چالش های آب شهرستان را مدیریت کردیم و تخیصص سد ابیورد در وزازتخانه در دست بررسی است، به زودی در تمامی بخش ها ابلاغ  می شود".

وی در ادامه این گفتگو با اشاره به تغیر سیاست الگوی کشت و جایگزین کردن کشت های کم آب طلب در شهرستان افزود: " حدود 5 هکتار از مسیر رودخانه درونگر رفع تصرف و بازگشایی شد که این طرح برای همه رودخانه ها و سایر مناطق اجرایی می شود."

مدیر  امور آب درگز با اشاره به  اجرای موفق طرح تعادل بخشی در این منطقه با بیان اینکه در رانسداد چاه های غیر مجاز در سال  95و 96، موفق به انسداد 100 حلقه چاه شدیم و نصب کنتورهای هوشمند نیز باعث ثبات و روند مثبت سطح آب های زیر زمینی دشت های منطقه شده است.

در ابتدای این نشست سرپرست روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی نیز ضمن ارج نهادن به مقام شهدای خبرنگار گفت: از ابتدای سال آبی 129 میلی متر بارندگی داشتیم که نسبت به سال گذشته 28 درصد و نسبت به میانگین آمار بلند مدت 35 درصد کاهش بارندگی داشتیم؛ موجودی مخزن سدها در حال حاضر 18 درصد است که عدد قابل تأمل است.

جم افزود: در بحث پر نمودن چاه های غیر مجاز انقلابی رخ داده و حدود 7600 حلقه چاه غیر مجاز از ابتدای طرح تعادل بخشی مسلوب المنفعه شده اند.

وی در ادامه چهار چالش آب کشور را نگاه بخشی به مقوله آب، عدم استفاده کامل از پتانسیل و جایگاه سازمان های مردم نهاد و تشکل ها و  عدم وجود بازار آب و نیاز به تغییر ساختار کلان صنعت آب براساس عرضه و تقاضا دانست.

نظرات

© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به نجات آب کشاورزی خراسان رضوی می باشد.
طراحی ، تولید و پیاده سازی پرتال : شرکت توسعه فناوری اطلاعات اینتک