معرفی طرح نجات آب

img

پیام نجات آب

  ما آب را از گذشتگان به ارث نبرده ایم، بلکه از آیندگان به امانت گرفته ایم

  قنات یا کاریز؛ شاهکار ایرانیان در سازگاری با کم آبی و حفاظت از منابع طبیعی. آب گران بهاست، از این میراث گرانبها محافظت کنیم.

 باور کنیم که در منطقه ای خشک زندگی می کنیم! 35% مساحت کشور فراخشک، 40% خشک و تنها 25% آن غیرخشک محسوب می شود.

  شور شدن آب زیرزمینی یکی از پیامدهای مخرب برداشت اضافی از منابع آب زیرزمینی است. بحران آب جدی است.

انیمیشن های نجات آب

 

برای تماشای انیمیشن ها روی تصویر فوق کلیک کنید

درحاشیه دهمین جلسه تأمین آب مشهد مطرح شد؛ضرورت اجرای پروژه‌ انتقال آب ازهزارمسجد
۱۳۹۶/۰۶/۲۰ تعداد بازدید: ۶۹
print

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی، دهمین جلسه تأمین آب خراسان رضوی با حضور سرپرست وزارت نیرو و مسئولان استانی برگزار شد.

درحاشیه دهمین جلسه تأمین آب مشهد مطرح شد؛ضرورت اجرای پروژه‌ انتقال آب ازهزارمسجد

در این جلسه "ستار محمودی"، با بیان اینکه دو اولویت وزارت نیرو در بخش آب با مناطق مرزی و کویری است و استان خراسان رضوی با داشتن هر دو ویژگی در اولویت قرار می‌گیرد، گفت: باید به طرح‌های بلندمدت و کلان توجه ویژه کرد و یکی از پروژه‌های مهم تأمین آب مشهد، انتقال آب از هزارمسجد است.
محمودی با اشاره به تشکیک برآورد 20 میلیون متر مکعبی گفت: تشکیک در اینکه سالانه ۵٨ میلیون ‌متر‌مکعب یا ٧٨ میلیون مترمکعب آب نصیب مشهد می‌ شود، نباید مانع اجرایی‌شدن این پروژه شود؛ و بایستی مسئولان وزارت نیرو ظرف یک ماه آینده مشخص کنند به طور دقیق چه میزان آب از هزارمسجد به مشهد منتقل می‌شود.
سرپرست وزارت نیرو، در خصوص طرح انتقال آب از دریای عمان نیز گفت: مسئولیت پیگیری کلان این طرح برعهده شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و کارفرمای محلی‌اش شرکت آب منطقه ‌ای خراسان رضوی است، لذا نباید دیگر دستگاه ها در این خصوص کارشناسی بخواهند؛ بلکه انتظار می رود در گلوگاه ها مشکلات بزرگ این طرح را حل کنند.
"ستار محمودی"، افزود: با توجه به ابعاد گستردۀ طرح انتقال آب دریای عمان به سه استان شرقی کشور از جمله مشهد، در همۀ جهات به ویژه مالی، باید روی این پروژه با حضور مقامات عالی کشور ازجمله رئیس‌جمهوری یا معاون اول وی متمرکز شد و برگزاری جلسه با حضور این مقامات برای حل مشکلات پیش روی این طرح، ضروری است.
وی بر ضرورت داشتن یک مدل مالی در این طرح تأکید کرد و گفت: طرح انتقال آب از دریای عمان به سه استان شرقی کشور و شهر مشهد نیازمند جذب یک مشاور راهبردی برای اجراست که سیمای آن و گزینه های مطرح در هر مرحله را مشخص کند.

نظرات

© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به نجات آب کشاورزی خراسان رضوی می باشد.
طراحی ، تولید و پیاده سازی پرتال : شرکت توسعه فناوری اطلاعات اینتک