معرفی طرح نجات آب

img

پیام نجات آب

  تأمین هر متر مکعب آب آشامیدنی در مشهد بیش از 35000 ریال هزینه در بردارد و ما کمتر از 7000 ریال بابت آن پرداخت می کنیم! قدر آب را بدانیم در مصرف آن صرفه جویی کنیم.

   میانگین بارندگی در جهان 800 میلیمتر و در ایران 250 میلیمتر (تقریبا یک سوم جهان) در سال می باشد. باور کنیم در کویر زندگی می کنیم.

فرو نشست و شکاف زمین در سطح استان، زتگ خطر بحران آب است. کم آبی را جدی بگیریم.

  آیا می دانید اگر اجرای سامانه های آبیاری تحت فشار منجر به کاهش برداشت از آبخوان ها نشود، آنگاه این سامانه ها در صرفه جویی مصرف آب نتیجه عکس خواهند داشت؟

انیمیشن های نجات آب

 

برای تماشای انیمیشن ها روی تصویر فوق کلیک کنید

در حاشیه نشست خبری امور آب گناباد عنوان شد؛ ضرورت نگاه واحد بر مدیریت آب کشور
۱۳۹۷/۰۲/۰۸ تعداد بازدید: ۸۸
print

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی، در حاشیه نشست خبری امور آب شهرستان گناباد، مدیر روابط عمومی این شرکت بر ضرورت نگاه واحد بر مدیریت آب کشور تاکید کرد.

در حاشیه نشست خبری امور آب گناباد عنوان شد؛ ضرورت نگاه واحد بر مدیریت آب کشور

 کاظم جم گفت: چالش های بخش آب ناشی از مستقل عمل کردن هر حوزه است؛ درصورتیکه برای فایق آمدن بر بحران آب نیازمند نگاه واحد و هماهنگی در تمامی حوزه ها هستیم.

وی ضمن اشاره بر مدیریت شیوه مصرف آب به خصوص در بخش کشاورزی گفت: نبود الگوی کشت و ارزان بودن آب و نا کافی بودن جرایم و مجازات های متخلفین مسبب مشکلات فراوانی است که باید تدبیری برای آن اندیشه شود.

جم افزود: تندیس غلامرضا نبی پور، قدیمی ترین مقنی کار کشور، به عنوان مرد برتر محافظ آب در موزه آب ایران به زودی نصب می شود.

در ادامه جلسه مدیر روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی، ضمن اشاره به حجم یک میلیارد و ۵۵۰ میلیون متر معکبی آب سدهای این استان، از خالی بودن 77 درصدی حجم آن ها خبر داد و افزود: کل بارندگی استان خراسان رضوی در سال زراعی جاری تا کنون ۹۴ میلیمتر بوده که نسبت به سال گذشته ۴۳درصد و نسبت به دوره آماری ۴۵ درصد کاهش دارد.

وی با اشاره به وجود ۶هزار و ۶۶۷ حلقه چاه غیر مجاز در سطح استان گفت: سال گذشته ۲۱۰۰ مورد مسدود شده که در سال جاری با اهتمام این روند را ادامه خواهیم داد.

جم همچنین گفت: وضعیت آب های زیرزمینی استان بحرانی است؛ به طوریکه از 37 دشت استان، 34 دشت بحرانی و ممنوعه هستند. 

نظرات

© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به نجات آب کشاورزی خراسان رضوی می باشد.
طراحی ، تولید و پیاده سازی پرتال : شرکت توسعه فناوری اطلاعات اینتک