معرفی طرح نجات آب

img

پیام نجات آب

  ما آب را از گذشتگان به ارث نبرده ایم، بلکه از آیندگان به امانت گرفته ایم

  قنات یا کاریز؛ شاهکار ایرانیان در سازگاری با کم آبی و حفاظت از منابع طبیعی. آب گران بهاست، از این میراث گرانبها محافظت کنیم.

 باور کنیم که در منطقه ای خشک زندگی می کنیم! 35% مساحت کشور فراخشک، 40% خشک و تنها 25% آن غیرخشک محسوب می شود.

  شور شدن آب زیرزمینی یکی از پیامدهای مخرب برداشت اضافی از منابع آب زیرزمینی است. بحران آب جدی است.

انیمیشن های نجات آب

در حاشیه نشست خبری امور آب گناباد عنوان شد؛ ضرورت نگاه واحد بر مدیریت آب کشور
۱۳۹۷/۰۲/۰۸ تعداد بازدید: ۱۰
print

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی، در حاشیه نشست خبری امور آب شهرستان گناباد، مدیر روابط عمومی این شرکت بر ضرورت نگاه واحد بر مدیریت آب کشور تاکید کرد.

در حاشیه نشست خبری امور آب گناباد عنوان شد؛ ضرورت نگاه واحد بر مدیریت آب کشور

 کاظم جم گفت: چالش های بخش آب ناشی از مستقل عمل کردن هر حوزه است؛ درصورتیکه برای فایق آمدن بر بحران آب نیازمند نگاه واحد و هماهنگی در تمامی حوزه ها هستیم.

وی ضمن اشاره بر مدیریت شیوه مصرف آب به خصوص در بخش کشاورزی گفت: نبود الگوی کشت و ارزان بودن آب و نا کافی بودن جرایم و مجازات های متخلفین مسبب مشکلات فراوانی است که باید تدبیری برای آن اندیشه شود.

جم افزود: تندیس غلامرضا نبی پور، قدیمی ترین مقنی کار کشور، به عنوان مرد برتر محافظ آب در موزه آب ایران به زودی نصب می شود.

در ادامه جلسه مدیر روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی، ضمن اشاره به حجم یک میلیارد و ۵۵۰ میلیون متر معکبی آب سدهای این استان، از خالی بودن 77 درصدی حجم آن ها خبر داد و افزود: کل بارندگی استان خراسان رضوی در سال زراعی جاری تا کنون ۹۴ میلیمتر بوده که نسبت به سال گذشته ۴۳درصد و نسبت به دوره آماری ۴۵ درصد کاهش دارد.

وی با اشاره به وجود ۶هزار و ۶۶۷ حلقه چاه غیر مجاز در سطح استان گفت: سال گذشته ۲۱۰۰ مورد مسدود شده که در سال جاری با اهتمام این روند را ادامه خواهیم داد.

جم همچنین گفت: وضعیت آب های زیرزمینی استان بحرانی است؛ به طوریکه از 37 دشت استان، 34 دشت بحرانی و ممنوعه هستند. 

نظرات

© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به نجات آب کشاورزی خراسان رضوی می باشد.
طراحی ، تولید و پیاده سازی پرتال : شرکت توسعه فناوری اطلاعات اینتک