معرفی طرح نجات آب

img

پیام نجات آب

  تأمین هر متر مکعب آب آشامیدنی در مشهد بیش از 35000 ریال هزینه در بردارد و ما کمتر از 7000 ریال بابت آن پرداخت می کنیم! قدر آب را بدانیم در مصرف آن صرفه جویی کنیم.

   میانگین بارندگی در جهان 800 میلیمتر و در ایران 250 میلیمتر (تقریبا یک سوم جهان) در سال می باشد. باور کنیم در کویر زندگی می کنیم.

فرو نشست و شکاف زمین در سطح استان، زتگ خطر بحران آب است. کم آبی را جدی بگیریم.

  آیا می دانید اگر اجرای سامانه های آبیاری تحت فشار منجر به کاهش برداشت از آبخوان ها نشود، آنگاه این سامانه ها در صرفه جویی مصرف آب نتیجه عکس خواهند داشت؟

انیمیشن های نجات آب

 

برای تماشای انیمیشن ها روی تصویر فوق کلیک کنید

صرفه جویی 900 هزار متر مکعب آب با انسداد 11 حلقه چاه غیر مجاز در سرخس
۱۳۹۷/۰۵/۲۰ تعداد بازدید: ۴۴۶
print

رییس اداره منابع آب سرخس از صرفه جویی حدود 900 هزار متر مکعب آب در برداشت از ذخایر زیرزمینی با انسداد 11 حلقه چاه غیر مجاز از ابتدای سال 97 تا کنون در این شهرستان خبر داد.

صرفه جویی 900 هزار متر مکعب آب با انسداد 11 حلقه چاه غیر مجاز در سرخس

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی، محمدرضا عبادی نژاد گفت: با توجه به بحران آب و در راستای حفاظت از منابع آب و پیشگیری از تخلفات با تلاش و پیگیری های مستمر گروه گشت و بازرسی این اداره با اخذ دستورات قضایی و همکاری مامورین نیروی انتظامی از ابتدای سال 97 تا پایان خرداد ماه 11حلقه چاه غیرمجاز مسدود و یا پر و مسلوب المنفعه شد.

عبادی نژاد در ادامه اعلام کرد: این اداره با توجه به اهداف شرکت مبنی بر حفظ و حراست از منابع آب در جهت صیانت از ذخایر آب های زیرزمینی و سطحی هرگز فرصتی به متخلفان نخواهد داد که منابعی را که متعلق به همه می باشد بدون مجوز استفاده نمایند.

نظرات

© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به نجات آب کشاورزی خراسان رضوی می باشد.
طراحی ، تولید و پیاده سازی پرتال : شرکت توسعه فناوری اطلاعات اینتک