معرفی طرح نجات آب

img

پیام نجات آب

  تأمین هر متر مکعب آب آشامیدنی در مشهد بیش از 35000 ریال هزینه در بردارد و ما کمتر از 7000 ریال بابت آن پرداخت می کنیم! قدر آب را بدانیم در مصرف آن صرفه جویی کنیم.

   میانگین بارندگی در جهان 800 میلیمتر و در ایران 250 میلیمتر (تقریبا یک سوم جهان) در سال می باشد. باور کنیم در کویر زندگی می کنیم.

فرو نشست و شکاف زمین در سطح استان، زتگ خطر بحران آب است. کم آبی را جدی بگیریم.

  آیا می دانید اگر اجرای سامانه های آبیاری تحت فشار منجر به کاهش برداشت از آبخوان ها نشود، آنگاه این سامانه ها در صرفه جویی مصرف آب نتیجه عکس خواهند داشت؟

انیمیشن های نجات آب

 

برای تماشای انیمیشن ها روی تصویر فوق کلیک کنید

عملیات ساخت 15 تصفیه خانه هوشمند فاضلاب در مشهد آغاز شد تامین آب مورد نیاز فضای سبز مشهد از پساب
۱۳۹۷/۰۱/۲۳ تعداد بازدید: ۱۵۱
print

برای نخستین بار در کشور، عملیات ساخت 15 تصفیه خانه محلی هوشمند فاضلاب، عصر چهارشنبه با حضور وزیر نیرو در مشهد آغاز شد.

عملیات ساخت 15 تصفیه خانه هوشمند فاضلاب در مشهد آغاز شد تامین آب مورد نیاز فضای سبز مشهد از پساب

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، در این آیین رضا اردکانیان، وزیر نیرو، کلنگ ایجاد یکی از این تصفیه‌خانه‌های محلی هوشمند را در منطقه ثامن مشهد به زمین زد.
ساخت تصفیه‌خانه‌های هوشمند محلی برای تامین آب مورد نیاز فضای سبز در کلانشهر مشهد و در راستای اجرای مصوبه هیات وزیران پیرامون طرح‌های تصفیه فاضلاب و تولید پساب انجام می شود.
این تصفیه‌خانه‌های محلی فاضلاب به روش BOT و از طریق سرمایه‌گذاری بخش خصوصی با مشارکت آب و فاضلاب و شهرداری مشهد ساخته خواهد شد.
هم اکنون شهر مشهد با بحران کمبود آب مواجه است، لذا بازچرخانی آب و پساب تولیدی برای آبیاری و توسعه فضای سبز از راهکارهای مقابله با کم آبی در این کلانشهر به شمار می رود.
گستره فضای سبز شهر مشهد چهار هزار و 400 هکتار است و سالانه 22 میلیون متر مکعب آب برای آبیاری این فضای سبز مورد استفاده قرار می گیرد.
در آیین آغاز اجرای تصفیه خانه های محلی هوشمند فاضلاب در مشهد، استاندار خراسان رضوی و مدیران عامل شرکت های آب و برق تابعه وزارت نیرو و شهردار مشهد نیز حضور داشتند

نظرات

© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به نجات آب کشاورزی خراسان رضوی می باشد.
طراحی ، تولید و پیاده سازی پرتال : شرکت توسعه فناوری اطلاعات اینتک