معرفی طرح نجات آب

img

پیام نجات آب

  تأمین هر متر مکعب آب آشامیدنی در مشهد بیش از 35000 ریال هزینه در بردارد و ما کمتر از 7000 ریال بابت آن پرداخت می کنیم! قدر آب را بدانیم در مصرف آن صرفه جویی کنیم.

   میانگین بارندگی در جهان 800 میلیمتر و در ایران 250 میلیمتر (تقریبا یک سوم جهان) در سال می باشد. باور کنیم در کویر زندگی می کنیم.

فرو نشست و شکاف زمین در سطح استان، زتگ خطر بحران آب است. کم آبی را جدی بگیریم.

  آیا می دانید اگر اجرای سامانه های آبیاری تحت فشار منجر به کاهش برداشت از آبخوان ها نشود، آنگاه این سامانه ها در صرفه جویی مصرف آب نتیجه عکس خواهند داشت؟

انیمیشن های نجات آب

 

برای تماشای انیمیشن ها روی تصویر فوق کلیک کنید

لایروبی کانال های انتقال آب پایاب سد دوستی شهرستان سرخس
۱۳۹۷/۰۴/۰۴ تعداد بازدید: ۱۴۰
print

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی، لایروبی قسمت هایی از کانال انتقال آب سد دوستی با مشارکت قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه پاسداران آغاز شد.

لایروبی کانال های انتقال آب پایاب سد دوستی شهرستان سرخس

محمدرضا عبادی نژاد، مدیر منابع آب سرخس در این خصوص گفت: متاسفانه بر اثر رسوب گذاری زیاد در شبکه پایاب سد دوستی از زمان بهره برداری تا کنون این شبکه در بعضی از قسمت ها با مشکل انتقال جریان آب مواجهه شده بود که این اداره با رایزنی و تعامل با ادارات شهرستان و همکاری قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه اقدام به لایروبی قسمتی از کانال wpc1 نمود.

عبادی نژاد ضمن تشکر از فرماندهی سپاه پاسداران ناحیه سرخس و قرارگاه پیشرفت و آبادانی که با مشارکت در این کار و تامین ماشین آلات مورد نیاز گام بلندی در پاک سازی شبکه پایاب سد دوستی برداشتند عنوان کرد: با وجود اقدامات صورت گرفته نیاز به تخصیص اعتبارجهت لایروبی کامل شبکه می باشد که تا از آسیب جدی به کانال های انتقال آب جلوگیری شود.

 

نظرات

© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به نجات آب کشاورزی خراسان رضوی می باشد.
طراحی ، تولید و پیاده سازی پرتال : شرکت توسعه فناوری اطلاعات اینتک