معرفی طرح نجات آب

img

پیام نجات آب

  ما آب را از گذشتگان به ارث نبرده ایم، بلکه از آیندگان به امانت گرفته ایم

  قنات یا کاریز؛ شاهکار ایرانیان در سازگاری با کم آبی و حفاظت از منابع طبیعی. آب گران بهاست، از این میراث گرانبها محافظت کنیم.

 باور کنیم که در منطقه ای خشک زندگی می کنیم! 35% مساحت کشور فراخشک، 40% خشک و تنها 25% آن غیرخشک محسوب می شود.

  شور شدن آب زیرزمینی یکی از پیامدهای مخرب برداشت اضافی از منابع آب زیرزمینی است. بحران آب جدی است.

انیمیشن های نجات آب

 

برای تماشای انیمیشن ها روی تصویر فوق کلیک کنید

مراسم کلنگ زنی طرح انتقال پساب از تصفیه خانه خین عرب به غرب مشهد با حضور سرپرست وزارت نیرو
۱۳۹۶/۰۶/۲۰ تعداد بازدید: ۱۴۶
print

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی، مراسم کلنگ زنی "طرح انتقال پساب از تصفیه خانه خین عرب به غرب مشهد" با حضور سرپرست وزارت نیرو، مسئولان و مدیران استانی صبح امروز صورت گرفت.

مراسم کلنگ زنی طرح انتقال پساب از تصفیه خانه خین عرب به غرب مشهد با حضور سرپرست وزارت نیرو

"سرپرست وزارت نیرو"، در این مراسم طرح نجات رودخانه تاریخی کشف رود مشهد را یک طرح ملی دانست و گفت: "احیای کشف رود" با همکاری تمام دستگاه های استانی و ملی عملیاتی شد؛ که با بهره گیری از تجربیات این الگوی می توان تمام رودخانه های استان خراسان رضوی و حتی رودخانه های مهم کشور را احیا و حفظ کرد.
"ستار محمودی" با اشاره به جایگاه مهم مشهد به عنوان بزرگترین پایگاه جهان اسلام در حوزه شیعی و جغرافیای سیاسی گفت: برای تامین آب شرب مشهد، مجموعه ای از طرح ها در دست اجرا است که یکی از آن ها جایگزینی پساب به جای مصرف آب در بخش کشاورزی است و آغاز طرح انتقال پساب تصفیه خانه خین عرب به نوعی آغاز یک روند بلندمدت است.
وی افزود: ما باید تلاش خود را بر حفاظت از منابع محدود و گران قیمت آب معطوف کنیم و تمام برنامه های وزارت نیرو در زمینه مدیریت منابع آب است.
"محمودی"همچنین تمرکز دولت دوازدهم را بر ادامه یک سری رویکردها و اصلاح برخی روندها برشمرد و گفت: تمرکز اصلی برنامه ها بر تامین آب در مراکز جمعیتی است تصفیه خانه خین عرب به غرب مشهد گامی در جهت احیای کشف رود است.

نظرات

© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به نجات آب کشاورزی خراسان رضوی می باشد.
طراحی ، تولید و پیاده سازی پرتال : شرکت توسعه فناوری اطلاعات اینتک