معرفی طرح نجات آب

img

پیام نجات آب

  تأمین هر متر مکعب آب آشامیدنی در مشهد بیش از 35000 ریال هزینه در بردارد و ما کمتر از 7000 ریال بابت آن پرداخت می کنیم! قدر آب را بدانیم در مصرف آن صرفه جویی کنیم.

   میانگین بارندگی در جهان 800 میلیمتر و در ایران 250 میلیمتر (تقریبا یک سوم جهان) در سال می باشد. باور کنیم در کویر زندگی می کنیم.

فرو نشست و شکاف زمین در سطح استان، زتگ خطر بحران آب است. کم آبی را جدی بگیریم.

  آیا می دانید اگر اجرای سامانه های آبیاری تحت فشار منجر به کاهش برداشت از آبخوان ها نشود، آنگاه این سامانه ها در صرفه جویی مصرف آب نتیجه عکس خواهند داشت؟

انیمیشن های نجات آب

 

برای تماشای انیمیشن ها روی تصویر فوق کلیک کنید

نشست شورای راهبری نخستین جشنواره فرهنگی سینمایی آب برگزار شد
۱۳۹۷/۰۲/۰۲ تعداد بازدید: ۱۹۲
print

نشست شورای راهبری نخستین جشنواره فرهنگی سینمایی آب با حضور مدیرکل روابط عمومی وزرات نیرو برگزار شد.

نشست شورای راهبری نخستین جشنواره فرهنگی سینمایی آب برگزار شد

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، صدیقه ببران، مدیرکل روابط عمومی وزارت نیرو در این نشست با بیان ضرورت ایجاد هم‌افزایی در همه فعالیت‌های فرهنگی وزارت نیرو گفت: ماهیت کار فرهنگی به گونه‌ای است که اثرات آن در بلندمدت نمایان می‌شود و بنابراین اگر می خواهیم فعالیت‌مان اثربخش باشد باید از همان آغاز سنجیده و با برنامه‌ریزی مدون پیش برویم.
وی با استقبال از برگزاری چنین رویدادهایی، اظهار داشت: این جشنواره قابلیت آن را دارد که با حمایت‌های لازم به صورت بین‌المللی برگزار شود.
ببران با اشاره به شورای سیاست‌گذاری این جشنواره و تعیین رویکردها و اهداف آن خاطرنشان کرد: طبعا رویکرد این رویداد نیز در چارچوب سیاست کلی وزارت نیرو مبنی بر «سازگاری با کم‌آبی» خواهد بود و انتظار می‌رود با همکاری همه عوامل به‌ویژه شرکت آب و فاضلاب استان تهران به اهداف خود دست یابد.
مهدی بابایی، معاون برنامه‌ریزی آبفای استان تهران نیز در ادامه این نشست به تشریح ضرورت برگزاری این رویداد پرداخت و گفت: از سال گذشته که نخستین گام‌ها برای برگزاری این جشنواره برداشته شد، همه کوشش دست‌اندرکاران بر این بود که این رویداد فرهنگی بتواند سنگ بنای مناسبی برای اتخاذ یک نگاه ملی به موضوع آب باشد.
بابایی اضافه کرد: این جشنواره برای موفقیت نیازمند پشتیبانی‌های نهادهای بالادستی مانند شرکت مهندسی آبفای کشور و وزارت نیروست تا در کنار این حمایت‌ها بتوانیم دغدغه هنرمندان و سینماگران را بیش از پیش به مقوله آب معطوف کنیم.
وی اظهار امیدواری کرد با تداوم رایزنی‌های آبفای استان تهران و وزارت نیرو بتوان حمایت‌های دستگاه‌ها و نهادهای مرتبطی مانند شهرداری تهران، سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت جهاد کشاورزی را برای برگزاری بهتر این رویداد فرهنگی جلب کرد.

نظرات

© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به نجات آب کشاورزی خراسان رضوی می باشد.
طراحی ، تولید و پیاده سازی پرتال : شرکت توسعه فناوری اطلاعات اینتک