معرفی طرح نجات آب

img

پیام نجات آب

  ما آب را از گذشتگان به ارث نبرده ایم، بلکه از آیندگان به امانت گرفته ایم

  قنات یا کاریز؛ شاهکار ایرانیان در سازگاری با کم آبی و حفاظت از منابع طبیعی. آب گران بهاست، از این میراث گرانبها محافظت کنیم.

 باور کنیم که در منطقه ای خشک زندگی می کنیم! 35% مساحت کشور فراخشک، 40% خشک و تنها 25% آن غیرخشک محسوب می شود.

  شور شدن آب زیرزمینی یکی از پیامدهای مخرب برداشت اضافی از منابع آب زیرزمینی است. بحران آب جدی است.

انیمیشن های نجات آب

نشست شورای راهبری نخستین جشنواره فرهنگی سینمایی آب برگزار شد
۱۳۹۷/۰۲/۰۲ تعداد بازدید: ۱۴
print

نشست شورای راهبری نخستین جشنواره فرهنگی سینمایی آب با حضور مدیرکل روابط عمومی وزرات نیرو برگزار شد.

نشست شورای راهبری نخستین جشنواره فرهنگی سینمایی آب برگزار شد

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، صدیقه ببران، مدیرکل روابط عمومی وزارت نیرو در این نشست با بیان ضرورت ایجاد هم‌افزایی در همه فعالیت‌های فرهنگی وزارت نیرو گفت: ماهیت کار فرهنگی به گونه‌ای است که اثرات آن در بلندمدت نمایان می‌شود و بنابراین اگر می خواهیم فعالیت‌مان اثربخش باشد باید از همان آغاز سنجیده و با برنامه‌ریزی مدون پیش برویم.
وی با استقبال از برگزاری چنین رویدادهایی، اظهار داشت: این جشنواره قابلیت آن را دارد که با حمایت‌های لازم به صورت بین‌المللی برگزار شود.
ببران با اشاره به شورای سیاست‌گذاری این جشنواره و تعیین رویکردها و اهداف آن خاطرنشان کرد: طبعا رویکرد این رویداد نیز در چارچوب سیاست کلی وزارت نیرو مبنی بر «سازگاری با کم‌آبی» خواهد بود و انتظار می‌رود با همکاری همه عوامل به‌ویژه شرکت آب و فاضلاب استان تهران به اهداف خود دست یابد.
مهدی بابایی، معاون برنامه‌ریزی آبفای استان تهران نیز در ادامه این نشست به تشریح ضرورت برگزاری این رویداد پرداخت و گفت: از سال گذشته که نخستین گام‌ها برای برگزاری این جشنواره برداشته شد، همه کوشش دست‌اندرکاران بر این بود که این رویداد فرهنگی بتواند سنگ بنای مناسبی برای اتخاذ یک نگاه ملی به موضوع آب باشد.
بابایی اضافه کرد: این جشنواره برای موفقیت نیازمند پشتیبانی‌های نهادهای بالادستی مانند شرکت مهندسی آبفای کشور و وزارت نیروست تا در کنار این حمایت‌ها بتوانیم دغدغه هنرمندان و سینماگران را بیش از پیش به مقوله آب معطوف کنیم.
وی اظهار امیدواری کرد با تداوم رایزنی‌های آبفای استان تهران و وزارت نیرو بتوان حمایت‌های دستگاه‌ها و نهادهای مرتبطی مانند شهرداری تهران، سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت جهاد کشاورزی را برای برگزاری بهتر این رویداد فرهنگی جلب کرد.

نظرات

© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به نجات آب کشاورزی خراسان رضوی می باشد.
طراحی ، تولید و پیاده سازی پرتال : شرکت توسعه فناوری اطلاعات اینتک