معرفی طرح نجات آب

img

پیام نجات آب

  تأمین هر متر مکعب آب آشامیدنی در مشهد بیش از 35000 ریال هزینه در بردارد و ما کمتر از 7000 ریال بابت آن پرداخت می کنیم! قدر آب را بدانیم در مصرف آن صرفه جویی کنیم.

   میانگین بارندگی در جهان 800 میلیمتر و در ایران 250 میلیمتر (تقریبا یک سوم جهان) در سال می باشد. باور کنیم در کویر زندگی می کنیم.

فرو نشست و شکاف زمین در سطح استان، زتگ خطر بحران آب است. کم آبی را جدی بگیریم.

  آیا می دانید اگر اجرای سامانه های آبیاری تحت فشار منجر به کاهش برداشت از آبخوان ها نشود، آنگاه این سامانه ها در صرفه جویی مصرف آب نتیجه عکس خواهند داشت؟

انیمیشن های نجات آب

 

برای تماشای انیمیشن ها روی تصویر فوق کلیک کنید

هفته صرفه‌جویی در مصرف آب از ابتدای تیرماه شعارها و برنامه‌ها
۱۳۹۷/۰۴/۰۴ تعداد بازدید: ۲۷۲
print

هفته صرفه‌جویی در مصرف آب از یکم تا هفتم تیرماه آغاز خواهد شد که برای هر یک از روزهای یاد شده شعار و محورهای مختلفی در نظر گرفته شده است.

 هفته صرفه‌جویی در مصرف آب از ابتدای تیرماه شعارها و برنامه‌ها

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، براساس هماهنگی به عمل آمده توسط روابط عمومی‌های شرکت‌های مدیریت منابع آب ایران و آب و فاضلاب کشور روزهای یکم تا هفتم تیرماه نامگذاری و برای هر روز فعالیت‌هایی نیز پیش بینی شده است.
براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته برای روز جمعه یکم تیرماه به عنوان روز نخست این هفته شعار «آب، آموزه‌های دینی و ملی و  ارتقای آگاهی‌های عمومی» در نظر گرفته شده است. "جایگاه آب در باورها و اعتقادات دینی و فرهنگی مردم"، "نقش آموزه‌های دینی و فرهنگی در مصرف بهینه آب" و احیای سنت‌های مذهبی و ملی در حفظ و نگهداری منابع آبی" از جمله‌ محورهای است که برای شعار روز نخست این هفته در نظر گرفته شده است.
«آب، ‌خانواده» عنوان موضوعی است که برای شعار روز دوم این هفته انتخاب شده است. "مشارکت خانواده‌ها در مدیریت مصرف آب و سازگاری با کم آبی" و "نقش زنان در اصلاح الگوی مصرف آب" محورهای انتخابی برای شعار «آب، خانواده» هفته صرفه جویی در مصرف خواهد بود.
شعار روز سوم این هفته به مقوله «آب،‌ اقتصاد و توسعه پایدار» اختصاص پیدا کرده است. محورهای در نظر گرفته شده برای این روز نیز به موضوعاتی از قبیل "تبیین ارزش اقتصادی آب" و "تبیین نقش مصرف بهینه آب در حفظ منابع آبی برای توسعه پایدار" و "تاثیر اعمال قیمت تمام‌شده در افزایش بهره‌وری آبی و تغییر رفتارهای مصرفی مشترکان پرمصرف" متمرکز شده است.
«آب،‌ محیط زیست و سلامت همگانی» عنوان موضوعی است که برای شعار روز چهارم این هفته انتخاب شده است.«عوارض ناشی از عدم توسعه شبکه فاضلاب و اهمیت بازچرخانی آب در حفظ محیط زیست»، «آلودگی منابع آب و راهکارهای حفاظت از آن»، «بهداشت آب و سلامت همگانی» و «تولید فاضلاب کمتر با مصرف آب کمتر» از جمله‌ محورهای است که برای شعار روز چهارم این هفته در نظر گرفته شده است.
«آب، رسانه و افکار عمومی» عنوان موضوعی است که برای شعار روز پنجم این هفته انتخاب شده است. "ایجاد حساسیت در رسانه‌ها و افکار عمومی برای صیانت از آب و لزوم توجه دادن مردم به استفاده درست از آن" و "معرفی و تبیین محدودیت‌ها و معضلات کشور در خصوص منابع آبی و لزوم بسیج همگانی برای بهره‌گیری از تکنولوژی روز دنیا  در بهره‌گیری از منابع آب" محورهای انتخابی برای شعار «آب، رسانه و افکار عمومی» هفته صرفه‌جویی در مصرف خواهد بود.
شعار روز ششم این هفته به مقوله «آب، مشارکت‌های مردمی، سمن‌ها ، خیرین آب رسان» اختصاص پیدا کرده است. محورهای در نظر گرفته شده برای این روز نیز به موضوعاتی از قبیل "جلب مشارکت اقتصادی و اجتماعی مردم و ذینفعان برای اجرای طرح‌های آب رسانی و همچنین مشارکت مردم در مدیریت آب رسانی"، "استفاده از ظرفیت خیرین آب رسان برای تأمین مالی و توزیع آب شرب به ویژه در سطح روستاها" و "جلب مشارکت مردم و مراکز اقتصادی و صنعتی در اجرای طرح‌های فاضلاب" متمرکز شده است.
در نهایت نیز شعار آخرین روز این هفته با عنوان «آب،‌ قانون و حقوق شهروندی» انتخاب شده است. "نقش قوه قضاییه در حفاظت از منابع آب کشور"، "لزوم رعایت قانون از سوی همگان و اطلاع‌رسانی در خصوص انواع جرایم و تخلفات در بخش آب"، "مدیریت منابع آبی زیرزمینی"، "تشریح و تدوین راه کارهای رفع موانع حقوقی و فانونی در اجرای طرح‌های آب و فاضلاب" و "جلب مشارکت مردم و سازمان‌های مردم نهاد در ترویج فرهنگ سازگاری با کم آبی" هم به عنوان محورهای مرتبط با شعار این روز انتخاب شده است.

نظرات

© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به نجات آب کشاورزی خراسان رضوی می باشد.
طراحی ، تولید و پیاده سازی پرتال : شرکت توسعه فناوری اطلاعات اینتک