معرفی طرح نجات آب

img

پیام نجات آب

  ما آب را از گذشتگان به ارث نبرده ایم، بلکه از آیندگان به امانت گرفته ایم

  قنات یا کاریز؛ شاهکار ایرانیان در سازگاری با کم آبی و حفاظت از منابع طبیعی. آب گران بهاست، از این میراث گرانبها محافظت کنیم.

 باور کنیم که در منطقه ای خشک زندگی می کنیم! 35% مساحت کشور فراخشک، 40% خشک و تنها 25% آن غیرخشک محسوب می شود.

  شور شدن آب زیرزمینی یکی از پیامدهای مخرب برداشت اضافی از منابع آب زیرزمینی است. بحران آب جدی است.

انیمیشن های نجات آب

همایش شورای حفظ حقوق بیت المال در اراضی ملی استان خراسان رضوی
۱۳۹۶/۱۲/۲۷ تعداد بازدید: ۲۴
print

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی، همایش شورای حفظ حقوق بیت المال در اراضی ملی استان با حضور اعضا و گروه های گشت حفاظت برگزار شد.

همایش شورای حفظ حقوق بیت المال در اراضی ملی استان خراسان رضوی

 در ابتدای این جلسه محمدحسین جعفری، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی، ضمن خوش آمد گویی به اعضا گزارشی از عملکرد شرکت متبوعش را در این حوزه ارائه نمود و افزود: ثبت سند حریم و بستر رودخانه ها به نام دولت برای اولین بار در کشور مربوط به شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی می باشد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی ضمن ارائه گزارشی از وضعیت منابع آب استان و اقدامات شاخص انجام شده به شورای حفظ حقوق بیت المال، بیان کرد: طی سال های 94 تا 96حدود 250 هکتار آزادسازی در استان داشته ایم؛ که 21 کیلومتر مربوط به رودخانه کارده و 100 کیلومتر مربوط به کشف رود است.
جعفری ضمن تشکر از همکاری بی شائبه قوه قضائیه و اداره ثبت اسناد افزود: برای 1307 هکتار اراضی رودخانه ها 42 فقره سند به نام دولت صادر شده است.
در این مراسم "مدیر امور اراضی جهاد کشاورزی استان" نیز ضمن تشکر از برگزاری سومین مانور گروه های گشت و بازرسی شورای حفظ حقوق بیت المال به ارائه تاریخچه فعالیت های این گروه ها پرداخت.
"علی نیا" از علل تشکیل این گروه ها را کمبود منابع انسانی اداری، گستره وسیع استان و حجم بالای تخریب و تصرف منابع طبیعی برشمرد و گفت: در سال 94 بر تشکیل گروه های گشت و بازرسی شورای حفظ حقوق بیت المال تصمیم گرفته شد و امروز خوشبختانه شاهد نتایج موفق طرح هستیم.
وی افزود: 228 گروه گشت این شورا در سطح استان فعال هستند و 5 پایگاه مربوط به سطح مشهد و طرقبه – شاندیز است.

  • - منبع: شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی
نظرات

© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به نجات آب کشاورزی خراسان رضوی می باشد.
طراحی ، تولید و پیاده سازی پرتال : شرکت توسعه فناوری اطلاعات اینتک