معرفی طرح نجات آب

img

پیام نجات آب

  تأمین هر متر مکعب آب آشامیدنی در مشهد بیش از 35000 ریال هزینه در بردارد و ما کمتر از 7000 ریال بابت آن پرداخت می کنیم! قدر آب را بدانیم در مصرف آن صرفه جویی کنیم.

   میانگین بارندگی در جهان 800 میلیمتر و در ایران 250 میلیمتر (تقریبا یک سوم جهان) در سال می باشد. باور کنیم در کویر زندگی می کنیم.

فرو نشست و شکاف زمین در سطح استان، زتگ خطر بحران آب است. کم آبی را جدی بگیریم.

  آیا می دانید اگر اجرای سامانه های آبیاری تحت فشار منجر به کاهش برداشت از آبخوان ها نشود، آنگاه این سامانه ها در صرفه جویی مصرف آب نتیجه عکس خواهند داشت؟

انیمیشن های نجات آب

 

برای تماشای انیمیشن ها روی تصویر فوق کلیک کنید

پلمب 264 حلقه چاه غیرمجاز در خراسان‌جنوبی
۱۳۹۶/۰۹/۲۱ تعداد بازدید: ۴۰۷
print

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان‌جنوبی گفت: در راستای اجرای طرح احیا و تعادل‌بخشی منابع آبی در دشت‌های خراسان‌جنوبی تاکنون 264 حلقه از چاه‌های غیر مجاز استان پلمب شده است.

پلمب 264 حلقه چاه غیرمجاز در خراسان‌جنوبی

‌حسین امامی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا‌ اظهار کرد: طرح احیا و تعادل‌بخشی منابع آب از سال 92 در خراسان‌جنوبی آغاز شده است.

وی با بیان اینکه در این طرح تاکنون 264 حلقه از چاه‌های غیر مجاز استان پلمب شده است، افزود: انسداد این چاه‌ها موجب صرفه‌جویی یک میلیون و 160 هزار مترمکعبی در مصرف آب شده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان‌جنوبی یادآور شد: از آغاز طرح احیا و تعادل‌بخشی منابع آبی 563 حلقه چاه غیرمجاز با حجم تخلیه سه میلیون و 866 هزار متر مکعب آب در استان شناسایی شد.

 

نظرات

© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به نجات آب کشاورزی خراسان رضوی می باشد.
طراحی ، تولید و پیاده سازی پرتال : شرکت توسعه فناوری اطلاعات اینتک