معرفی طرح نجات آب

img

پیام نجات آب

  تأمین هر متر مکعب آب آشامیدنی در مشهد بیش از 35000 ریال هزینه در بردارد و ما کمتر از 7000 ریال بابت آن پرداخت می کنیم! قدر آب را بدانیم در مصرف آن صرفه جویی کنیم.

   میانگین بارندگی در جهان 800 میلیمتر و در ایران 250 میلیمتر (تقریبا یک سوم جهان) در سال می باشد. باور کنیم در کویر زندگی می کنیم.

فرو نشست و شکاف زمین در سطح استان، زتگ خطر بحران آب است. کم آبی را جدی بگیریم.

  آیا می دانید اگر اجرای سامانه های آبیاری تحت فشار منجر به کاهش برداشت از آبخوان ها نشود، آنگاه این سامانه ها در صرفه جویی مصرف آب نتیجه عکس خواهند داشت؟

انیمیشن های نجات آب

 

برای تماشای انیمیشن ها روی تصویر فوق کلیک کنید

اختصاص جشنواره نوجوان خوارزمی به موضوع نجات آب
۱۳۹۷/۰۱/۰۷ تعداد بازدید: ۶۳۴
print

مدیر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی، در حاشیه بازدید از برگزاری جشنواره خوارزمی نوجوان گفت : با همکاری شرکت آب منطقه ای و اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی، محوریت جشنواره خوارزمی با مشارکت بیش از 19000 مقطع متوسطه اول در ناحیه 4 اموزش و پرورش مشهد در سال جاری موضوع نجات آب اختصاص یافت

اختصاص جشنواره نوجوان خوارزمی به موضوع نجات آب

 به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی : احمد قندهاری با اعلام این خبر افزود : اداره کل آموزش و پرورش خراسان از دیرباز همکاری شایسته و فعالانه در پرداختن به مسئله نجات آب داشته است. تعریف و ترویج طرح ملی دانش آموزی نجات آب که در سطح ملی از آن به عنوان "داناب " یاد می شود، ما حصل همین همکاری و تعامل موثر بین این دو دستگاه بوده است.
وی گفت : وی در گفتگو با معلمان و دانش آموزان خاطر نشان سخت : بازخورد ثبت اقدامات آموزش واطلاع رسانی در زمینه مسائل آب استان ، بیانگر موثر بوده ، برنامه هایی است که تاکنون در این حوزه به اجرا در آمده است.حضور پرشور دانش آموزان در جشنواره نوجوان خوارزمی و علاقه مندی آن ها برای پرداخت به مسئله آب و محیط زیست نیز گواهی بر این مدعاست.
معاون آموزش متوسطه اداره آموزش و پرورش ناحیه 4 شهرستان مشهد با حضور در مدرسه دخترانه شهید حاتمی مشهدعنوان کرد:
در 88 آموزشگاه با شرکت در مسابقه احساس واژه‎ها(( احساس واژه ها)) در دو بخش "فیلم خوانی" و "شرح تصویر" اقدام به نوشتن متون ادبی خلاقانه ای در ارتباط با انیمیشن کوتاه آموزشی و تصویری که با موضوع نجات آب در اختیار آن قرار گرفته بود ، نمودند.
بختیار مختاری در ادامه افزود : این مسابقه به طور سراسری در سطح ناحیه 4 به مدت 120 دقیقه برگزار شد و به مناسبت هفته پژوهش و یک ساعت درسی دانش آموزان به این موضوع اختصاص یافت . 
وی خاطر نشان کرد: نخستین مرحله آموزش گاهی پس از ارزیابی آثار مطابق شیوه نامه و دستورالعمل ابلاغی از وزارت آموزش و پرورش ابتدا در سطح ناحیه وسپس در سطح استان با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

نظرات

© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به نجات آب کشاورزی خراسان رضوی می باشد.
طراحی ، تولید و پیاده سازی پرتال : شرکت توسعه فناوری اطلاعات اینتک