معرفی طرح نجات آب

img

پیام نجات آب

  تأمین هر متر مکعب آب آشامیدنی در مشهد بیش از 35000 ریال هزینه در بردارد و ما کمتر از 7000 ریال بابت آن پرداخت می کنیم! قدر آب را بدانیم در مصرف آن صرفه جویی کنیم.

   میانگین بارندگی در جهان 800 میلیمتر و در ایران 250 میلیمتر (تقریبا یک سوم جهان) در سال می باشد. باور کنیم در کویر زندگی می کنیم.

فرو نشست و شکاف زمین در سطح استان، زتگ خطر بحران آب است. کم آبی را جدی بگیریم.

  آیا می دانید اگر اجرای سامانه های آبیاری تحت فشار منجر به کاهش برداشت از آبخوان ها نشود، آنگاه این سامانه ها در صرفه جویی مصرف آب نتیجه عکس خواهند داشت؟

انیمیشن های نجات آب

 

برای تماشای انیمیشن ها روی تصویر فوق کلیک کنید

محدودیت کشت بهاره در سال 97
۱۳۹۷/۰۱/۲۳ تعداد بازدید: ۸۲۶
print

رییس کارگروه سازگاری با خشکسالی استان خراسان رضوی از محدودیت کشت بهاره در سال 97 و الزام بیمه برای کشاورزی خشکسالی خبر داد.

محدودیت کشت بهاره در سال 97

 به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی، "مدیر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی" ضمن اعلام این خبر گفت: در سومین جلسه کارگروه سازگاری با خشکسالی استان خراسان رضوی با توجه به کاهش شدید نزولات جوی و وضعیت بحرانی منابع آبی در خصوص آب شرب پیشنهاد شد تا حفاری جدید محدود شود و برای تأمین آب شرب، چاه های در اختیار دستگاه های دولتی با هماهنگی استانداری در مدار شرب قرار گیرند.

احمد قندهاری افزود: جهت تأمین بخشی از آب شرب شهری تصمیم بر این شد از طریق چاه های کشاورزی با پرداخت خسارت به بهره برداران بخشی از کمبود ها تعدیل شود.

وی همچنین با تاکید به نقش مهم مدیریت آب در بخش های صنعت، خدمات و کشاورزی جهت عبور از بحران آب گفت: جیره بندی آب کشاورزی در دشت های دارای تنش شدید آبی، عدم شارژ مازاد برای کلیه چاه ها و نصب کنتور بر روی کلیه چاه های صنعتی، شرب و بهداشت و خدمات الزامی می باشد.

قندهاری ضمن اشاره به نقش کنتورهای هوشمند در مصرف بهینه آب افزود: مقرر شد تا بهره برداری کامل از کلیه کنتورهای هوشمند صورت گیرد.

نظرات

© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به نجات آب کشاورزی خراسان رضوی می باشد.
طراحی ، تولید و پیاده سازی پرتال : شرکت توسعه فناوری اطلاعات اینتک