معرفی طرح نجات آب

img

پیام نجات آب

  ما آب را از گذشتگان به ارث نبرده ایم، بلکه از آیندگان به امانت گرفته ایم

  قنات یا کاریز؛ شاهکار ایرانیان در سازگاری با کم آبی و حفاظت از منابع طبیعی. آب گران بهاست، از این میراث گرانبها محافظت کنیم.

 باور کنیم که در منطقه ای خشک زندگی می کنیم! 35% مساحت کشور فراخشک، 40% خشک و تنها 25% آن غیرخشک محسوب می شود.

  شور شدن آب زیرزمینی یکی از پیامدهای مخرب برداشت اضافی از منابع آب زیرزمینی است. بحران آب جدی است.

انیمیشن های نجات آب

 

برای تماشای انیمیشن ها روی تصویر فوق کلیک کنید

محدودیت کشت بهاره در سال 97
۱۳۹۷/۰۱/۲۳ تعداد بازدید: ۸۱
print

رییس کارگروه سازگاری با خشکسالی استان خراسان رضوی از محدودیت کشت بهاره در سال 97 و الزام بیمه برای کشاورزی خشکسالی خبر داد.

محدودیت کشت بهاره در سال 97

 به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی، "مدیر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی" ضمن اعلام این خبر گفت: در سومین جلسه کارگروه سازگاری با خشکسالی استان خراسان رضوی با توجه به کاهش شدید نزولات جوی و وضعیت بحرانی منابع آبی در خصوص آب شرب پیشنهاد شد تا حفاری جدید محدود شود و برای تأمین آب شرب، چاه های در اختیار دستگاه های دولتی با هماهنگی استانداری در مدار شرب قرار گیرند.

احمد قندهاری افزود: جهت تأمین بخشی از آب شرب شهری تصمیم بر این شد از طریق چاه های کشاورزی با پرداخت خسارت به بهره برداران بخشی از کمبود ها تعدیل شود.

وی همچنین با تاکید به نقش مهم مدیریت آب در بخش های صنعت، خدمات و کشاورزی جهت عبور از بحران آب گفت: جیره بندی آب کشاورزی در دشت های دارای تنش شدید آبی، عدم شارژ مازاد برای کلیه چاه ها و نصب کنتور بر روی کلیه چاه های صنعتی، شرب و بهداشت و خدمات الزامی می باشد.

قندهاری ضمن اشاره به نقش کنتورهای هوشمند در مصرف بهینه آب افزود: مقرر شد تا بهره برداری کامل از کلیه کنتورهای هوشمند صورت گیرد.

نظرات

© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به نجات آب کشاورزی خراسان رضوی می باشد.
طراحی ، تولید و پیاده سازی پرتال : شرکت توسعه فناوری اطلاعات اینتک